AKP ve MHP 'Esnafın Fatura Ve Kredileri Ertelensin' Önergesini Reddetti...

AKP ve MHP 'Esnafın Fatura Ve Kredileri Ertelensin' Önergesini Reddetti...
19 Mart 2020 - 13:40

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun "Esnaf ve Kobilerin ödemelerinin ertelenerek coronavirüsü salgınının ekonomik hayata etkilerinin bertaraf edilmesi" önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu TBMM Başkanlığı’na verdiği önergede, coronavirüsün ülke üzerinde ekonomik etkileriyle baş edilmesi için başta kamu alacakları olmak üzere vatandaşların, ticari işletmelerin ve esnafın fatura ve kredi benzeri zorunlu ödemelerinin bir süreliğine ertelenmesi gibi tedbirlerin alınmasını istedi. Sözcü'nün haberine göre, Önerge AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

“Zorunlu ödemeler ertelensin”

İYİ Parti’nin TBMM Başkanlığı’na araştırma komisyonu kurulması istemiyle verdiği önergede, “Coronavirüsün ülkemiz üzerindeki ekonomik etkileriyle baş edilmesi için başta kamu alacakları olmak üzere vatandaşlarımızın, ticari işletmelerimizin ve esnafımızın fatura ve kredi benzeri zorunlu ödemelerinin bir süreliğine ertelenmesi gibi tedbirlerin alınması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum