Belarus seçimleri: Muhalif aday Tikhanovskaya'nın nerede olduğu bilinmiyor, protestolarda bir kişi öldü

Belarus'ta Devlet Başkanı Aleksender Lukaşenko'nun seçimleri kazandığının açıklanmasının ardından başlayan protesto gösterilerinde bir kişinin hayatını kaybetti. Muhalefetin adayı 37 yaşındaki Svetlana Tikhanovskaya'nın ekibi, kendisine ulaşamadıklarını söyledi.

Belarus seçimleri: Muhalif aday Tikhanovskaya'nın nerede olduğu bilinmiyor, protestolarda bir kişi öldü
11 Ağustos 2020 - 04:21

Belarus'ta 26 yıldır iktidarda olan Devlet Başkanı Aleksender Lukaşenko'nun Pazar günkü seçimleri büyük bir farkla kazandığının açıklanmasının ardından başlayan protesto gösterilerinde bir kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, muhalefetin adayı 37 yaşındaki Svetlana Tikhanovskaya'nın nerede olduğunun bilinmediği belirtiliyor.

Tikhanovskaya'nın Sözcüsü Hanna Krasulina, AFP ajansına ve Euroradio'ya yaptığı açıklamada, muhalif adayın nerede olduğunu bilmediklerini söyledi.

Krasulina, Tikhanovskaya'nın Pazartesi günü Merkezi Seçim Komisyonu'na oyların yeniden sayılması talebiyle bir dilekçe verdikten sonra buradan ayrılırken yakın ekibine "Bir karar aldım" dediğini belirtti.

Krasulina, bu sözlerin ardından muhalif adayların yanlarından ayrıldığını belirterek, nereye gittiğini veya aldığı kararla neyi kast ettiğini bilmediklerini ifade etti.

https://twitter.com/LinkeviciusL/status/1292898802928627712

Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, Twitter'dan attığı mesajda, saatlerdir kendisine ulaşamadığını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum