Bolu'da yılbaşında uygulaması yapılacak kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı

Bolu'da, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yılbaşında uygulaması yapılacak sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını beslemek için 62 kişi izin aldı.

Bolu'da yılbaşında uygulaması yapılacak kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı
Editör: Yönetici
30 Aralık 2020 - 23:04 - Güncelleme: 30 Aralık 2020 - 23:07

Bolu'da, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yılbaşında uygulaması yapılacak sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını beslemek için 62 kişi izin aldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Türkiye'nin ve dünyanın artık koronavirüs gerçeği ile yaşadığını anımsatarak, yılbaşında da bu gerçeğin göz ardı edilmeyerek bazı önlemlerin alındığını kaydetti.Yılbaşında, 31 Aralık saat 21.00'den itibaren başlayan ve ocak ayının 4'ünde saat 05.00'e kadar devam edecek olan bir sokağa çıkma yasağının söz konusu olduğunu söyleyen Ümit, "Bu süreç içerisinde hemde can dostlarımız olan sokak hayvanları ve doğadaki vahşi hayatla ilgili de bir takım tedbirler alındı. Sokak hayvanlarının beslenmesi ile alakalı özellikle şu saate kadar önemli sayıda müracaat aldık. Şimdiye kadar bizlere ulaşan 62 müracaat var. Yarın akşama kadar da bu müracaatlar devam ediyor." biçiminde konuştu.

Ümit, bu 4 günlük süre içerisinde sokak hayvanları ile İlgilenmek isteyen vatandaşların, hayvanların beslenmesi noktasında katkı sağlayacağını dile getirerek, hem insanlarla ilgili hem de çevre ile alakalı her çeşit tedbirin alındığını kaydetti.

: Anadolu Ajansı / Zafer Göder


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak
    9 ay önce
    çok sıkı takip ediyorlar sağlık için çok önemli ve bu yapılan çok güzel bir uygulama sokak hayvanlarını düşünmeleri muhteşem teşekkürler.