CHP Bolu İl Olağan Kongresin'de CHP'li Fethi Açıkel Açıklamalarda Bulundu

CHP Bolu İl Olağan Kongresin'de CHP'li Fethi Açıkel Açıklamalarda Bulundu
16 Şubat 2020 - 16:39 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 18:43

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, "Türkiye'de yeniden demokrasiyi güçlendirmek için sosyal devleti hak etdiği anayasal kimliğe büründürmek istediklerini söyledi. Açıkel "Cumhuriyetimizin demokrasideki dış politikadak eğitimdeki, barıştaki bu durumu çözmek hepimizin görevidir ifadelerini kullandı. Partisinin Bolu İl Kültür Merkezi'nde gerçekleşen il kongresinde konuşan Açıkel, 2002 yılından bu yana Türkiye'nin, layık olmadığı şekilde yönetildiğini iafe eden açıkel konuşmasına devam etti.

Ülke yönetimine ilişkin farklı eleştirilerde bulunan Açıkel ülkenin "kutuplaşma sorunu"na düşürüldüğünü iddia etti.

Türkiye'nin sevdalılarına seslenen Açık-el tüm demokratlarını bir araya getiren seçim ittifaklarımız, diyaloğumuz, samimiyetimiz iktidar partisine keyfi, usul süz ve olumsuz politikalarına 'dur' demiştir." diye konuştu.

Açı kel, Cumhuriyeti kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun üzerinde yükselen haksızlık gördüğünü öne sürerek "Cumhuriyetimizin dış politikadaki ve toplumsal barıştaki içine düşürüldüğü bu durumu aşmak için hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerektiğini ifade ederek devam etti Büyük bir kararlılık ve heyecanla, tüm yurttaşları, cumhuriyetçi bir hukukla kucaklayarak Türkiye'de demokrasiyi yeniden yükselteceğiz ve kimsenin bundan süphesi olmasın ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet değerlerini, demokratik değerleri 21. yüzyılda ülkeye yakışacak bir şekilde yeniden başa gelme çabalarımız 31 Mart'ta ve 23 Haziran'da sonucunu almıştır diyerek sözlerine son verdi.

Öte yandan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu'nun tek aday olması nedeni ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilçe belediye başkanları İl ve ilçe teşkilatları ve partililer katıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum