Çipli Kimlik Kartı Olanlar İçin Bazı İşlemler Hizmete Açıldı...

PTT’den yapılan yeni bir duyuruyla yeni kimlik kartına sahip olan yurttaşların, İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımı ödemelerini PTT ATM’lerinden alabilecekleri açıklandı. Kaynak: Çipli kimlik kartı olanlar için bazı işlemler hizmete açıldı

Çipli Kimlik Kartı Olanlar İçin Bazı İşlemler Hizmete Açıldı...
02 Haziran 2020 - 10:48

PTT A.Ş.’den bugün yapılan açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımıyla beraber İŞKUR ödemeleri alacak yurttaşların yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM’lerinden ödeme alabilecekleri açıklandı.

Çipli kimlik kartlarının ATM’lerde ilk defa kullanılabileceği PTT’nin uygulamasından yararlanmak isteyenler, kimlik kartlarını nüfus müdürlüklerinden aldıkları sırada verilen şifreleri kullanabilecekler.

ŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımlarının ödeme tarihleri, hak sahiplerinin telefonlarına gelecek SMS ile bildirilecek. Nüfus müdürlüğü tarafından verilen yeni kimlik kartı şifresini bilmeyen veya hatırlamayan yurttaşlar, işlemlerini eskiden olduğu gibi PTT şubelerinde bulunan gişelerden yapabilecekler.

Yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM’lerinden para çekilmesi işleminin başladığının duyurulduğu açıklamada PTT, Koronavirüs salgını sırasında sosyal mesafe önlemlerinin devam edeceğini, PTT ATM’lerinin de düzenli olarak dezenfekte edilmeye devam edileceğini de duyurdu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum