Davutoğlu: Otoriter bir anlayışın temsilcisi oldular

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya’da partisinin Meram ve Karatay ilçe kongrelerine katıldı. Kongrede partililere seslenen Davutoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Konuşmasına AKP’den ayrılış sürecini anlatarak başlayan Davutoğlu, şunları söyledi: * Kendinize çekidüzen verin diye çağrı yaptığımızda her zaman Hazreti Ömer’in ahlakından bahsedenler, Hazreti Ömer’in bir Cuma hutbesinde kendisine kılıç çekerek hesap soran sahabeye […]

Davutoğlu: Otoriter bir anlayışın temsilcisi oldular
19 Temmuz 2020 - 07:31

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'da partisinin Meram ve Karatay ilçe kongrelerine katıldı. Kongrede partililere seslenen Davutoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına AKP'den ayrılış sürecini anlatarak başlayan Davutoğlu, şunları söyledi:

* Kendinize çekidüzen verin diye çağrı yaptığımızda her zaman Hazreti Ömer'in ahlakından bahsedenler, Hazreti Ömer'in bir Cuma hutbesinde kendisine kılıç çekerek hesap soran sahabeye gösterdiği sabrı göstermediler.

* Cevap vermediler, hesap vermediler, biz haklıyız diyemediler. Şunu dediler: Çıkın bu partinin dışına deyip bizi ihraç ettiler ve demokrasi tarihimizde ilk defa bir parti genel başkanını sadece hakkı söylediği ve sadece yeni bir hale davet ettiği için ihraç istemiyle disipline gönderdiler.

FOTO: SÖZCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum