Köpek Kavgasında Sanığa 15 Yıl 5 Ay Hapis

Bolu'da köpek kavgası sebebi ile çıktığı öne sürülen tartışmada komsusuna basından vurarar öldürmeye tebessüm eden sanığa 15 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

Köpek Kavgasında Sanığa 15 Yıl 5 Ay Hapis
18 Şubat 2020 - 12:00 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 13:45

Bolu'da köpek kavgası sebebi ile çıktığı öne sürülen tartışmada komsusuna basından vurarar  öldürmeye tebessüm eden sanığa 15 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde durusmaya sanık Mehmet Kahraman (32), maktul Fahrettin Çetin'in yakınları ve tarafların avukatları katıldı.Duruşmada gerçeğe  ilişkin maktulün yakınlarına karşı av tüfeğiyle sergilediği tutum nedeniyle cumhuriyet savcısı, sanığın "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet "silahla tehdit" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebini onayladı.savunma yapan sanık Kahraman, Fahrettin Çetin'in yakın akrabası olduğunu belirten Fahrettin Çetin'in  "Aramızda daha önce ondan aldığım borç nedeniyle husumet vardı. Borcun bir kısmını ödeyemedim. Olay günü annem köpeklerin kavga ettiğini söylediğinde  bene köpekleri ayırmak için olay yerine gittim fakat ben köpekleri ayırır ken Fahrettin Çetin elindeki sopa ile eşim annem ve bana sopa ile saldırmaya başladı diye konuştu.Çetinin vurması sonucu  canının cok yandıgını ifade eden  Kahraman Yerden bukdugum sopa ile bende kendisine karşık vermeye başladım .Mağdurun ailesinden özür dilerim" Nasıl yaptığımı bilmiyorum o an  sinir kırizi geçirdim  ve çok pişmaın  böyle bir suçtan sizin karsınızda  durmaktan  utanıyorum  dedi.Hakim ve mahkeme  heyeti, sanık Kahraman'ın "kasten öldürme" suçundan 13 yıl 4 ay, "silahla tehdit" suçundan da 2 yıl bir ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.
 
OLAY GEÇMİŞİ

Geçen yıl 16 Nisan 2019 da  bolu merkeze bağlı Topardıç köyünde Mehmet Kahraman ile komşusu Fahrettin Çetin (63) arasında tartışma çıkmış, başına darbe alan Çetin 13 gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Tartışmanın köpeklerin kavga etmesi nedeniyle çıktığı öne sürülmüştü. Mehmet kahraman 15 yıl 5 ay hapis ile cezalandırılıp cezaevine  gönderilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum