Koronavirüs Tedavisinde Türkiye'de Müthiş Gelişme!

Koronavirüs Tedavisinde Türkiye'de Müthiş Gelişme!
12 Mart 2020 - 20:48 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 04:52

Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç, virüs tedavi lerine karşı geliştirilen yeni yöntemin detaylarını açıkladı. Dinç, koronavirüs Koronavirüs (COVID-19) benzeri viral ve mikrobiyal enfeksiyonlarda yeni geliştirilen sistemin bir kateter yardımı ile damar yoluna yerleştirilen ultraviyole ışığın özellikle kanda bulunan enfeksiyonları temizlemek için kullanılması ile gerçekleştirildiğini açıkladı.

VİRÜSLERİ TAMAMEN YOK EDİYOR

Koronavirüs (COVID-19) benzeri viral ve mikrobiyal enfeksiyonlarda kan ve vücut boşluklarına yerleşen zararlı organizmaların genellikle antibiyotikler ve anti-viral ilaçlarla tedavi edilmeye çalışıldığını ancak yeni geliştirilen sistemin bir kateter yardımı ile damar yoluna yerleştirilen ultraviyole ışığın özellikle kanda bulunan enfeksiyonları temizlemek için kullanılması ile gerçekleştirildiğini belirten Raşit Dinç, bu şekilde hem damar yolları hem de akciğer içerisine uygulanabilen ultraviyole ışığın,Influenza A ve B virüslerini tamamen yok ettiği, bacillus stearothermophilus bakterisine yapılan uygulamada ise bu bakterilerin 2-3 saniye arası bir sürede tamamen imhasını sağladığını vebu sayede de hastaların kısa zamanda hastalıktan kurtulabileceğini ifade etti.

Hastalık sürecinde tüm ülkenin tek yürek olması gerektiğini, bu dönemin ancak birlik beraberlik ve destek ile yürütülebileceğini ifade eden Dinç; yeni geliştirilen tedaviyi talep eden ve klinik araştırma izni sağlayan her otoriteye ücretsiz şekilde sağlayacağını da açıkladı.

TEDAVİYİ DENEMEK İSTEYEN HER ÜLKEYE ÜCRETSİZ SAĞLANACAK

Dinç, şimdiden çeşitli ülke yetkililerinin kendisine tedavi taleplerini ilettiğini açıklayarak şu anda Makedonya ve İtalya yetkilileri ile görüşme sağlandığını kaydetti. Tedaviyi denemek isteyen her ülkeye; dil, din, ırk ayırt etmeden, klinik araştırma izinleri alındıktan sonra her türlü cihaz, kit ve know-how desteğini aynı şekilde ücretsiz sağlayacağının altını çizen Dinç, önemli olanın tüm insanlar nezdinde kitlesel bir çözüm sağlayarak böylesi bir pandeminin tamamen önüne geçmek olduğunu dile getirdi.

MİKROORGANİZMALAR BU YÖNTEMLER İLE YOK EDİLEBİLECEK

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik; ultraviyole ve fotonik lazer ışığı sayesinde hem kanda bulunan mikroorganizmalar hem de akciğer ve solunum yollarına yerleşmiş mikroorganizmaların bu yöntemler ile yok edilebileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik, ultraviyole ışığı, güneş ışığında bulunan ve 1801 Alman Fizikçi Ritter tarafından keşfedilen bir ışık cinsidir. UVA, UVB ve UVC olmak üzere farklı dalga boylarındaki, farklı tipte ultraviyole ışınları bulunduğunu kaydederek şunları dedi:

Bu ışınlar, güneş ışınları ile beraber yeryüzüne gelen ışınlar olup özellikle UVA ve UVB en sık temas edilen ultraviyole ışın cinsleridir. UVC ozon tabakasında tamamen tutulduğu için, yeryüzüne pek ulaşamaz. Ancak, bakteri, virüs ve mantarlar ile bunların spor ları üzerinde en etkili olan form UVC formudur. .
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum